mytop.cz homeexpedice zásilekcenové porovnávačedesign pro webaplikace hp eshoperahp eshopera marketingdomeny a službyspotřební materiálanalýza

Design pro Váš web

Adobe color CC

Adobe Color je skvělým pomocníkem při tipování barev, které chcete využít pro web design nebo grafické prvky pro web. Můžete vložit svou hlavní barvu a hledat k ní vhodné barvy nebo vytvořit zajímavou paletu a tu pak použít při návrhu designu.

link

Autodesk Pixlr

Autodesk PIXLR je grafický editor podobný photoshopu. Jedná se o jednoduší editor, který dostatečně postačí pro nejen základní grafické práce, úpravy fotografií, výrobu tlačítek a dalších grafických prvků pro web. Ovládání je částečně podobné photoshopu, proto se na tento editor dá rychle zvyknout. Editor je zcela zdarma a v českém jazyce.

link

Inspirace pro web design Inspirational Shops

Inspirational Shops sdružuje různé zahraniční e-shopy a designové návrhy, mezi kterými je možné hledat inspiraci pro návrh vlastního web designu. Není nic špatného na hledání inspirace. Stránka neslouží k tomu, aby grafické návrhy byli okopírovány, ale pouze k vytvoření dobrého nápadu nebo pro sledování trendů.

link

webdesign-inspiration.com

Webdesign-inspiration.com je další zajímavá stránka, která zobrazuje velké množství různých webových stránek s moderním a dobře zpracovaným designem. Jak je patrné z názvu, slouží pro inspiraci, když navrhujete nad designem a strukturou vlastního webu.

link

piktochart.com

Piktochart.com je editor infografiky. Infografika je v poslední době velice oblíbená pro šíření takřka jakýchkoliv informací a sdělení. Jejím cílem je jasně a stručně podávat i složité informace. Díky využití grafických schémat a omezeného množství textu můžete čtenářům usnadnit pochopení Vašeho sdělení. infografiky se hojně šíří na všech sociálních sítích.

link

iconfinder.com

Iconfinder je dle mého názoru jedna z nejlepších stránek na stahování ikon. Ikony jsou nedílnou součástí webu, e-shopu i jakékoliv prezentace a videí. Iconfinder nabízí ke stažení nepřeberné množství ikon v mnoha stylech a formátech. Mnoho ikon je k použití zdarma.

link

findicons.com

Findicons je stránka, která nabízí ke stažení množství ikon vhodných při tvorbě jakéhokoliv online obsahu. Raději používám Iconfinder, ale občas, když se mi nedaří nalézt co potřebuji využiji i této stránky. Množství ikon je možno použít zdarma a další v placeném režimu.

link

bootstrapcheatsheets.com

Bootstrapcheatsheets je tak trochu jiná stránka s ikonami. Využijí je především grafici v css při stavbě webdesignu. Dlouho jsem hledal nějakou dobrou stránku právě na FONT AWESOME a s touto jsem maximálně spokojený.

link

365psd.com

365psd nabízí ke stažení zdarma mnoho grafických prvků a předpřipravených grafických elementů. Stahovat je možno klasické obrázky i soubory pro grafické programy. i přes to, že stránka je v češtině, dotazy do vyhledávání je lepší zadávat v angličtině. 365psd se jednoznačně řadí mezi jedny z největších stránek tohoto tipu.

link

freepik.com

Freepik.com je stránka, která nabízí ke stažení obrovské množství obrázků, ikon a grafických prvků. patří jednoznačně mezi nejlepší podobné stránky. Grafické elementy je možno stahovat v souborech pro grafické programy a dále tak elementy upravovat. Patří mezi mé nejoblíbenější zdroje grafiky vůbec.

link

psdgraphics.com

Psdgraphics.com nabízí ke stažení velice povedené obrázky ve formátu pro Photoshop. Krom obrázků a ikon naleznete na psdgraphics.com také různé textury a pozadí.

link

pixabay.com

Pixabay.com je stránka, která nabízí obrázky zdarma, které se mohou používat i pro komerční účely.

link

eu.fotolia.com

Fotolia.com je fotobanka, kde je možné nakupovat fotografie, obrázky a další soubory ve formátech pro grafické programy. Ftolia.com patří mezi levnější a stále velice kvalitní fotobanky.

link